VEĽKOSTNÁ TABUĽKA

AKO MERAŤ VEĽKOSŤ

1
how-it-work-1
OBKRESLI NOHU Postavte sa dlhšou nohou na papier a obkreslite chodidlo.
2
how-it-work-2
ZMERAJ DĹŽKU Odmerajte vzdialenosť od päty ku koncu najdlhšieho prsta.
3
how-it-work-3
VYBER MODEL Vyberte model tenisky, ktorú si prajete kúpiť.
4
how-it-work-4
NÁJDI ROZMER Nameranú dĺžku nájdite vo veľkostnej tabuľke.

UKÁŽKY AKO SPRÁVNE MERAŤ VEĽKOSŤ Toto je len všeobecný návod. Rozumieme, že výber veľkosti online môže byť výzvou. Hoci vám poskytujeme rôzne možnosti merania, upozorňujeme, že nikdy nemôžeme s istotou
garantovať, že tenisky sadnú ideálne. Ďakujeme za pochopenie.

VEĽKOSTNÁ TABUĽKA PODĽA MODELU

OTÁZKY

size-guide-img
 • AKO NAMERAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ?
  Pokiaľ si nie ste istí, akú veľkosť tenisiek NOVESTA zvoliť, postupujte nasledovne:
  1. Zoberte si topánky, ktoré nosíte a dobre vám sedia.
  2. Vyberte z nich stielku (vložku) a postavte sa na ňu. Chodidlo nesmie zo žiadnej strany prečnievať - stielka musí byť dlhšia ako chodidlo.
  3. Odmerajte vzdialenosť od A po B, nameranú dĺžku si nájdite v našej veľkostnej tabuľke a vyberte si správnu veľkosť.
  4. Ak ste medzi dvomi veľkosťami, čísla je potrebné zaokrúhľovať smerom nahor.
  5. Nikdy nezabúdajte, že chodidlo musí mať v topánke priestor.

  PRÍKLAD
  Chcete si kúpiť model Star Master. Vytiahli ste si z vašich topánok stielku a namerali ste dĺžku 259 mm = 25,9 cm. Vo veľkostnej tabuľke pri teniskách Star Master nájdete nasledovné údaje: 38 = 257 mm a 39 = 261 mm. V tomto prípade si vyberiete veľkosť 39, keďže je potrebné vždy zaokrúhľovať smerom nahor. Rovnako budete postupovať pri iných modeloch. Ak by ste si chceli kúpiť model Itoh, tak pri rovnakej dĺžke = 259 mm = 25,9 cm, by ste si vybrali veľkosť 40. POZOR: Každý model NOVESTA má svoju vlastnú veľkostnú tabuľku.
 • AKÁ JE SPRÁVNA VEĽKOSŤ NOVESTA TOPÁNOK?
  Výber správnej veľkosti topánok je základ úspešného nákupu. Topánky Novesta sedia ako väčšina topánok, odporúčame vybrať Vašu štandardnú veľkosť. Tabuľku veľkostí Novesta produktov nájdete TU.
 • AKO VYBRAŤ/ZMERAŤ VEĽKOSŤ?
  Najpresnejšie meranie dosiahnete, ak topánky vyskúšate osobne u niektorého predajcu značky Novesta. Pri kúpe prvého páru topánok značky Novesta skúste niektoré z našich predajných miesta na Slovensku alebo vo svete, kde Vám vždy veľmi radi poradia – komplet zoznam predajcov nájdete TU.
 • AKO SEDIA TENISKY NOVESTA?
  Tenisky NOVESTA sedia ako väčšina topánok, preto vám odporúčame vybrať vašu štandardnú veľkosť.
 • STE MEDZI DVOMI VEĽKOSŤAMI?
  Ak ste ale medzi dvomi veľkosťami, odporúčame pri Star Master and Star Dribble vybrať menšiu veľkosť a pri ostatných modeloch väčšiu veľkosť.
 • NESPRÁVNA VEĽKOSŤ ALEBO FARBA?
  Bez obáv, vrátenie tovaru je možné do 14 dní od kúpy tovaru.
 • MÔŽEM TOVAR VYMENIŤ?
  Nie, možnosť vymeniť tovar zakúpený v našom online obchode neponúkame. Ak chcete inú farbu alebo veľkosť, najjednoduchšie je nám nechcené kúsky vrátiť a následne zadať novú objednávku (s tovarom a veľkosťami, ktoré Vám budú sedieť). Vrátenie tovaru do nášho skladu zvyčajne trvá niekoľko dní. My následne Vašu vrátenú objednávku spracujeme a peniaze Vám vrátime podľa Vami zvoleného spôsobu platby (uvedené vo formulári) do 14 dní od prijatia zásielky.
 • PREČO TOVAR NEVYMIEŇATE?
  Snažíme sa zrýchliť služby pre našich zákazníkov a keďže si želáte mať objednané topánky čo najrýchlejšie doma, tak tovar nevymieňame, výlučne vraciame peniaze za vrátený tovar. Pokiaľ si prajete inú veľkosť alebo farbu, nie je nič jednoduchšie, než si vytvoriť na www.novesta.sk novú objednávku a tovar máte za pár dní u Vás doma.
 • AKO POSTUPOVAŤ PRI VRÁTENÍ TOVARU?
  1. Vždy máte právo odstúpiť od kúpy do 14 dní, a to bez uvedenia dôvodu. Lehota na odstúpenie sa začína dňom doručenia posledného tovaru z Vašej objednávky.
  2. Vyplňte formulár pre vrátenie tovaru (nezabudnite vyplňte dôvod vrátenia, ktorý najlepšie vystihuje, prečo tovar vraciate). Formulár stiahnete TU.
  3. Nenosený a nepoužitý tovar vložte do pôvodnej škatule spolu s vyplneným formulárom. Krabicu vhodne zabaľte, aby pri preprave nedošlo k jej poškodeniu či poškodeniu jej obsahu. K tomuto účelu najlepšie poslúži obalová fólia, papier, igelitová taška či väčšia krabica. (Neprelepujte prosím originálnu krabicu od topánok, ktorú by ste tým znehodnotili!). Upozorňujeme, že formulár na vrátenie musí byť vždy priložený k tovaru. Uistite sa, že ste vo formulári uviedli aj číslo účtu (v tvare IBAN) pre finančné náhrady za vrátenie tovaru.
  4. Zašlite tovar na adresu: EXPANDECO - Topánky E-shop s.r.o Fraňa Kráľa 16 966 81 Žarnovica, Slovenská republika
  5. V žiadnom prípade neposielajte tovar na dobierku. V takom prípade nebude tovar prevzatý! (Odporúčame zaslať tovar napríklad doporučene a poistiť na cenu tovaru). Náklady spojené so zaslaním tovaru späť na našu vyššie uvedenú adresu hradí vždy zákazník.
  6. Po prijatí zásielky a kontrole tovaru Vám vrátime na vami uvedený účet peniaze za tovar. DÔLEŽITÉ: Ako už bolo spomenuté, kupujúci/zákazník zaplatí/znáša všetky náklady na dopravu súvisiace s vrátením tovaru.

  Dôležité informácie:
  1. Produkt, ktorý vraciate nesmie byť nosený, zničený či opotrebovaný.
  2. Náklady za odoslanie produktu hradí zákazník.
  3. Najčastejším dôvodom vrátenia je nesprávne zvolená veľkosť obuvi, preto Vám odporúčame si pozrieť našu tabuľku veľkostí TU.