STAROSTLIVOSŤ O TENISKY

1
how-it-work-1
HRUBÉ ČISTENIE Tenisky vždy očistite kefkou/handrou od hrubej špiny.
2
how-it-work-2
VYBER STIELKY Z tenisiek vyberte stielky a vyčistite ich samostatne.
3
how-it-work-3
ODSTRÁŇ ŠNÚRKY Z tenisiek odstráňte šnúrky a vyčistite ich samostatne.
4
how-it-work-4
VYSUŠ TENISKY Nikdy nesušte tenisky na priamom slnku ani v sušičke.

AKO SA STARAŤ O MODELY STAR MASTER A STAR DRIBBLE? - IBA 100 % BAVLNA!

OTÁZKY

size-guide-img
 • MÁTE V PONUKE DOPLNKY NOVESTA?
  Áno, v ponuke doplnkov k teniskám nájdete šnúrky do topánok v mnohých farbách, drevené obuváky, stielky do modelov Star Master a Star Dribble. Novinkou je ručne odlievaná sviečka zo 100 % sójového vosku s dreveným knôtom, ktorú sme pre vás pripravili v súlade s našimi hlavnými princípmi, ktorými sú udržateľnosť, lokálna výroba a ekológia.
 • AKO ČISTIŤ BAVLNENÉ TENISKY?
  Najšetrnejším spôsobom je ručné ošetrenie, pri ktorom tenisky namočíte do vody s mydlom, aby ste sa zbavili najväčšej nečistoty. V oblastiach, ktoré boli najviac znečistené ich očistite veľmi jemne kefou, potom opláchnite pod tečúcou vodou a vyžmýkajte nadmernú vlhkosť. Vždy odporúčame odstrániť šnúrky a stielky z topánok a čistiť každú tenisku samostatne. Pranie v práčke pri väčšine druhov obuvi NEODPORÚČAME. Ak sa pre túto možnosť i napriek tomu rozhodnete, dôkladne zvážte program, ktorý vyberiete (NIKDY neperte pri teplote presahujúcej 30 stupňov Celzia). Vždy voľte jemné pranie, najlepšie s najnižšou rýchlosťou odstreďovania a otáčok. Tenisky odporúčame tiež vložiť do vrecka na bielizeň, aby ste ich chránili pred poškodením. Biele podrážky je ideálne čistiť špeciálnym prostriedkom a starou zubnou kefkou. Vďaka takýmto ošetreniam budú vaše tenisky vyzerať dlho ako nové.
 • AKO SA STARAŤ O BIELE TENISKY?
  Aby vaše tenisky zostali čo najdlhšie biele, môžete zainvestovať do špeciálnych prípravkov dostupných na trhu, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nečistôt a obnoviť vzhľad vašich tenisiek. Najznámejšia je biela pasta na topánky, ktorú si môžete zakúpiť v obchodoch s topánkami, alebo online. POZOR, nie všetky tenisky môžu byť ošetrené takýmto prostriedkom. V internetových obchodoch nájdete často špeciálne perá a iné prostriedky, ktoré obnovia farbu bielych podrážok. Najlepšie však funguje, keď sa vyhnete sa ich noseniu za nepriaznivého počasia.
 • AKO ČISTIŤ SEMIŠOVÉ TENISKY?
  Každý dotyk zanecháva na semiši stopy, a preto je ošetrenie semišovej tenisky veľmi špecifické. Semiš nemá rád nadmernú vlhkosť, prach, piesok a blato. Odporúčame vyhnúť sa styku tenisiek s týmito materiálmi, ak chcete aby vám tenisky vydržali čo najdlhšie. Platí staré dobré pravidlo - prevencia je zlatým prostriedkom na udržanie vzhľadu vašich tenisiek. Vyhýbajte sa akýmkoľvek odreninám alebo škvrnám, ktoré sa zo semišu odstránia ťažšie než z bavlny alebo iných materiálov. Semišové tenisky by nemali byť často vystavované priamemu slnečnému žiareniu, pretože to spôsobuje blednutie hornej časti tenisky, a tiež ich neodporúčame nosiť do vlhkého prostredia. Semišové tenisky NIKDY neperte v práčke. Dôrazne odporúčame semišové tenisky naimpregnovať už pred prvým použitím. Inštrukcie k postupu a vhodný impregnačný prostriedok ľahko získate v akejkoľvek predajni s obuvou. Väčšina prípravkov na ochranu a starostlivosť o semiš je dostupná v spreji, a zároveň si môžete kúpiť špeciálnu kefu na čistenie semišu. Je špecifická tým, že na jednej strane má upravené štetinky a na druhej strane gumené štetinky. Po naimpregnovaní tenisky odložte na vzdušné miesto, aby dobre vyschli. Treba si uvedomiť, že ani dobrá impregnácia nie je schopná zaručiť 100 % ochranu proti znečisteniu semišových tenisiek.
 • A ČO ČISTENIE KOŽENÝCH A GUMENÝCH TOPÁNIEK?
  Pri čistení kožených a gumených tenisiek platí najjednoduchšia technika čistenia, a to mäkkou navlhčenou hubkou. V prvom kroku tenisky zbavíme hrubých nečistôt. Vždy používajte vlhkú handričku na povrch tenisiek a kefu na znečistenú podošvu. V prípade koženej podošvy, tenisky nikdy nenamáčajte, iba pretrite vlhkou handričkou a použite špeciálny prípravok na čistenie koženej podošvy. Následne je nutné tenisky naimpregnovať prostriedkami, ktoré chránia tenisky proti vlhkosti a znečisteniu. Môžete impregnovať každý povrch tenisky, okrem lakovanej kože. Starostlivosť o tenisky je vždy nutné prispôsobiť povrchovému materiálu. Koženú a gumenú obuv NIKDY neperte v práčke.
 • AKÁ JE NAJLEPŠIA UNIVERZÁLNA FORMA ČISTENIA TENISIEK?
  Najbezpečnejšou voľbou je vždy využitie služieb renomovanej čistiarne alebo rúk odborníka. Existuje množstvo spoločností, ktoré sa zaoberajú čistením nielen textilu, ale aj topánok. Môžete tam nielen vyčistiť svoje tenisky a čižmy, ale dať im tiež nový vzhľad. Je to skvelá voľba pre zaneprázdnených ľudí, a tiež pre tých, ktorí nemajú trpezlivosť a chuť čistiť tenisky doma.
 • DOMÁCA STAROSTLIVOSŤ?
  Ďalšou možnosťou ako vyčistiť pár tenisiek, je použitím vlastných rúk. Je veľmi dôležité na úvod rozlíšiť materiál, z ktorého sú tenisky vyrobené, pretože každý materiál si vyžaduje špecifický spôsob ošetrenia, čistenia a sušenia. Medzi základné rozdelenie našich materiálov patrí: Semišová obuv Kožená obuv Gumená obuv Textilná obuv
 • MÔŽU SA PRAŤ VŠETKY TENISKY NOVESTA?
  Nie. Pranie tenisiek sa netýka semišových tenisiek, tenisiek z vlny, ani kožených, koženkových a menčestrových tenisiek. Uvedené tenisky sa za žiadnych okolností nesmú prať – pranie by takéto tenisky úplne znehodnotilo a museli by ste ich vyhodiť.
 • KTORÉ MODELY SA TEDA NESMÚ PRAŤ?
  Dôrazne neodporúčame prať modely tenisiek Marathon, Itoh, Chelsea, Star Chukka, Rubber Sneaker, Kiddo, German Trainer-GAT. Pri modeloch Star Master a Star Dribble je možné prať tieto tenisky jedine, ak sú zhotovené zo 100 % bavlny.
 • AKO SUŠIŤ TENISKY?
  Osobitný dôraz pri starostlivosti o tenisky kladieme na proces ich sušenia. Nikdy nevystavujte tenisky priamemu slnečnému žiareniu, a nikdy ich neumiestňujte priamo pod radiátor alebo iný tepelný ohrievač. Priamym vplyvom tepla a slnka totiž môže dôjsť deformácii tenisiek alebo vplyvom silného slnečného žiarenia môžu tenisky vyblednúť, príp. úplne zmeniť farbu. Odporúčame vložiť do vnútra tenisiek bezfarebný papier (príp. naplniť tenisky zvinutými novinami), ktorý absorbuje vlhkosť a nezabudnite uložiť tenisky v suchej teplej miestnosti (nechajte vyschnúť pri izbovej teplote). Sušenie bude trvať dlhšie, ale môžete si byť istí, že tvar a farba vašich obľúbených tenisiek zostanú nepoškodené.
 • MÔŽEM SUŠIŤ TENISKY V SUŠIČKE?
  MÔŽEM SUŠIŤ TENISKY V SUŠIČKE?
 • DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE
  Pranie v práčke pri väčšine druhov tenisiek NEODPORÚČAME, pri niektorých modeloch je pranie v práčke úplne VYLÚČENÉ (konkrétne pri modeloch Marathon, Itoh, German Trainer-GAT, Rubber Sneakers, Chelsea, Kiddo, Star Chukka).
 • JE NOVESTA EKOLOGICKÁ?
  Naším poslaním je vyrábať obuv v súlade s najvyššími environmentálnymi štandardmi. To je dôvod, prečo používame certifikované materiály, ako sú prírodný kaučuk, 100% bavlna a ľan. Tieto materiály nám umožňujú vyrábať vysoko kvalitnú, nezávadnú a ekologickú obuv.