logo_since
factory01

Výrobné závody Novesta siahajú až do tridsiatych rokov minulého storočia, kedy slávny obuvník Jan Antonín Baťa otvoril svoju novú továreň v malom mestečku uprostred Slovenska – v Partizánskom. Novesta je jednou z posledných čisto európskych značiek, ktorá zostala pôsobiť v pôvodných priestoroch, pracujúc pôvodnou metódou na starých dobrých strojoch, ktoré vyžadujú veľké množstvo precíznej ručnej práce.

factory06
factory07
factory08
factory09

Trvalo udržateľné dedičstvo

Produkty Novesta boli a sú navrhnuté tak, aby vydržali čo možno najdlhšie. Náš tradičný spôsob výroby vyžaduje kvalitné materiály (certifikované v najvyššej možnej kvalite), ktorý v spojení s minimalistickým a nadčasovým dizajnom prekonáva módne trendy a umožňuje dlhodobé využitie. Naviac, mnohé výrobky od značky Novesta je možné prať alebo umývať. Okrem toho majú aj vymeniteľné stielky, čo tiež prispieva k dlhšej životnosti jednotlivých produktov.

factory10

Trvalá udržateľnosť začína v Novesta už pri nákupe surovín od dodávateľov s transparentným výrobným cyklom za spravodlivé ceny. To zahŕňa dodávky prírodného kaučuku s certifikátom VFCS od overených dodávateľov a zvršky z organickej bavlny s certifikátom GOTS pre naše modely Star Master a Star Dribble. Náš model Marathon je tiež

factory11

navrhnutý tak, aby obsahoval čo najviac recyklovanej syntetickej sieťoviny a podrážku z certifikovaného prírodného kaučuku. V Novesta sme nesmierne hrdí na tradíciu, odkaz a kvalitu našej ručne vyrábanej obuvi. Budeme radi, ak nás poctíte svojou návštevou či nákupom v našom e-shope, kde sa nachádza obuv z najnovšej kolekcie.

factory13

Ústredný závod v Partizánskom bol najväčšou obuvníckou továrňou v bývalom Československu a vyrábal obuv s gumenou podrážkou, napríklad cvičky, pracovnú obuv, športovú obuv a gumáky do dažďa pre armádu.

factory16
factory17

Všetky podrážky Novesta sú vyrobené z prírodného kaučuku. Prírodný kaučuk je surovina, ktorá sa mieša s chemikáliami na zvýšenie pružnosti a odolnosti a s pigmentami na zafarbenie sa následne dôkladne miesi. Starostlivo uhnetená guma je základným kameňom modelu Star Master, ktorý sa neodlepuje od zvršku a má ohromujúcu pevnosť. Guma sa skladá ako cesto na croissant a vysekáva sa do tvarov, ako sú podrážky a gumené topánky. Okrem toho, ústredný závod, ktorý sa špecializuje na výrobu gumy na produkty, vyrába aj pneumatiky pre európskych výrobcov automobilových pneumatík a technickú gumu pre priemyselné produkty. Farebná podrážka modelu Star Master, ktorý je známy širokou škálou farieb, sa zrodila vďaka vysokej úrovni technológie a dlhoročným skúsenostiam získaným dôslednou výrobou gumy.

factory18
factory19

Všetky zvyšné gumové odrezky vyrezané z plátu sa recyklujú bez toho, aby sa vyhodili. Odrezky gumy sa opäť hnetú a znovu sa rodia do nového gumového plátu. Udržateľnosť je pre spoločnosť Novesta jedným z najdôležitejších konceptov. Proces výroby vysokokvalitných výrobkov pri súčasnom začlenení recyklácie do procesu sa neustále zlepšuje. Hlavný závod je certifikovaný podľa medzinárodnej normy ISO 14001, ktorá je medzinárodným štandardom v otázke životného prostredia.

factory20
factory21
znaky vulkanizácie factory22

True Novesta

Najpopulárnejší model značky Novesta je Star Master, ktorý v sebe nosí charakteristické znaky gumového odtlačku a znaky vulkanizácie, ktoré garantujú pravosť obuvi a jej životnosť.