Since 1939

Výrobné závody Novesty siahajú až do tridsiatych rokov minulého storočia, kedy slávny obuvník Jan Antonín Baťa otvoril svoju novú továreň v malom mestečku uprostred Slovenska – v Partizánskom.

Novesta je jednou z posledných čisto európskych značiek, ktorá zostala pôsobiť v pôvodných priestoroch, pracujúc pôvodnou metódou na starých dobrých strojoch, ktoré vyžadujú veľké množstvo precíznej ručnej práce.

Trvalo udržateľné dedičstvo

Produkty Novesta boli a sú navrhnuté tak, aby vydržali čo možno najdlhšie. Náš tradičný spôsob výroby vyžaduje kvalitné materiály (certifikované v najvyššej možnej kvalite), ktorý v spojení s minimalistickým a nadčasovým dizajnom prekonáva modné trendy a umožňuje dlhodobé využitie. Naviac, všetky produkty Novesta sú pratelné, respektíve umyvatelné, s vymenitelnými stielkami, čo tiež prispieva k dlhšiemu životnému cyklu jednotlivých produktov.

Trvalá udržatelnosť začína v Noveste už pri nákupe surovín od dodavateľov s transparentným výrobným cyklom za spravodlivé ceny. To zahŕňa dodávky prírodného kaučuku s certifikátom VFCS od overených dodávateľov a zvršky z organickej bavlny s certifikátom GOTS pre naše modely Star Master a Star Dribble. Náš model Marathon je tiež navrhnutý tak, aby obsahoval čo najviac recyklovanej syntetickej sieťoviny a podrážku z certifikovaného prírodného kaučuku.

V Noveste sme nesmierne hrdí na tradíciu, odkaz a kvalitu našej ručne vyrábanej obuvi. Budeme radi, ak nás poctíte svojou návštevou či nákupom v našom eshope, kde sa nachádza obuv z najnovšej kolekcie.

znaky
vulkanizácie

True Novesta

Najpopulárnejší model značky NOVESTA je STAR MASTER, ktorý nosí v sebe charakteristické znaky gumovej otlačky a znaky vulkanizácie, ktoré garantujú pravosť obuvi a jej životnosť.

Novesta kolekcia

Novesta produkty

Najpopulárnejší model značky NOVESTA je STAR MASTER, ktorý nosí v sebe charakteristické znaky gumovej podošvy a znaky vulkanizácie, ktoré garantujú, že nová Novesta obuv sa dokáže čeliť aj najťažším výzvam. Star Master bol vyvinutý z vojenskej športovej obuvi, ktorá sa vyrábala na Slovensku pol storočia, a kombinuje pohodlie s drsným odhodlaním. Každý pár je vyrobený ručnou prácou z najkvalitnejšieho prírodného kaučuku a textílií. Tento dizajn je ľahko rozpoznateľný kdekoľvek na svete. Topánky nosia ochrannú známku - logo ‘Trampky’, ktoré označuje každý pár ako potomok topánok skutočných Slovákov. Ľahko identifikovateľná silueta je skutočná európska klasika, a je jedným zo stálych tvarov tenisiek.

Dokonalý doplnok do každého šatníka, Star Dribble hi-top je kombináciou našej ikonickej gumenej podošvy s nadčasovým tvarom basketbalových topánok, ktorý milióny milujú. Star Dribble topánky sú ideálne pre ich nespočetný look, či si vyberiete bavlnený pár alebo model z našej limitovanej edície. Táto obuv sa stane Vaším najlepším priateľom, či preferujete výrazné farby alebo klasické jednofarebné prevedenie.

Klasický bežecký štýl – nostalgický a predsa vitálny – Marathon je elegantný doplnok v zbierke Novesty. Bohatstvo variácií rôznych štýlov ukotvených v poslaní našej značky využiť najkvalitnejšie materiály robí Marathon elegantným základným kúskom oblečenia so štipkou dekadencie. Pohodlný, jednoduchý a nadčasový – Marathon je dlhodobá, prirodzená investícia. Pôvodne vyrobený v Partizánskom pre československý tím, ktorý vycestoval do Seoul na Olympijské hry v roku 1988. Marathony sa rýchlo stali hitom na Slovensku.

So svojou nadčasovou siluetou je Itoh dizajnovou klasikou, ktorá je dostupná od 80. rokov a je nevyhnutnosťou aj pre dnešok. Ľahko ich vieme podceniť, Itoh je topánka počiatkov luxusu - koža lemovaná pre pohodlie a konštruovaná na báze kultových línii. Ako jeden z najspoľahlivejších výrobcov tenisových topánok v 80. rokoch, spoločnosť Novesta dodávala topánky rôznym nemeckým a iným európskym značkám po dobu celého desaťročia. Tento klasický tvar tenisiek sa odráža v Itoh, ale topánka dostala aj technický update, aby vyhovela moderným nárokom majiteľov.

Závody po celej Európe sa dlho spoliehali na vysoko kvalitnú produkciu gumákov a iných gumených produktov v Noveste. Počnúc od automobilového priemyslu po dodávateľov nepremokavej a pracovnej obuvi, náš závod v Partizánskom je heslom pre výrobu gumených produktov. Naše gumáky sú vyrobené z vysoko kvalitného, prirodzeného gumeného materiálu. Podšívka z bavlny je pripojená na topánku a prírodná guma je pripevnená k profilu topánok po častiach. Gumáky sú potom „upečené“ v nádrži vulkanizácie jednu hodinu na 140C. Z tohto dôvodu, všetky naše podšívky sú z 100% bavlny, umelé materiály by sa jednoducho roztopili v procese „pečenia“. Keď gumáky vychladnú, každý pár prejde ručnou kontrolou, aby sme sa uistili, že sú úplne vode odolné. Zvyšnú gumu znovu roztopíme a znovu ju použijeme. S gumákmi od Novesty nie sú zvyšné odpady. Naše Chelsea gumáky sú najnovšou iteráciou našej kolekcie gumákov. Sú elegantné, praktické, navrhnuté a vyrobené Novestou.

Novesta kids

Detské tenisky a gumáky od Novesty sú vyrobené ručnou prácou a spĺňajú najvyššie štandardy. Novesta spustila detskú kolekciu v roku 2017.

VIAC O NOVESTAKIDS
Hore
Dole