História Novesty siaha až do tridsiatych rokov minulého storočia, kedy slávny obuvník Jan Antonín Baťa otvoril svoju novú továreň v malom mestečku uprostred Slovenska – v Partizánskom.

Postupom času sa Novesta stala jednou z najlepších a najobľúbenejších značiek vtedajšej spoločnosti nielen v bývalom Československu. Jedinečné tenisky a ich nápaditý a nadčasový dizajn sa stali obľúbenými po celom svete.
Ak hovoríme o kvalitnom dizajne nehovoríme len o módnom postoji, ale aj o zodpovednosti voči zdraviu a životnému prostrediu. To je dôvod, prečo používame materiály, ako sú prírodný kaučuk, 100% bavlna a ľan. Tieto materiály nám umožňujú vyrábať vysoko kvalitnú, nezávadnú a ekologickú obuv.
V Noveste, používame iba certifikované materiály. Pri výrobe je gumená podošva tlačená pomocou vysokotlakového stroja a vylisovaná na "telo" topánky. Následne je dorábaná precíznou ručnou prácou. Tento vysoko ekologický proces zanecháva stopu - gumovú čiaru okolo topánky, ktorá tak najvernejšie potvrdzuje kvalitu našich tenisiek!
V Noveste sme nesmierne hrdí na tradíciu, odkaz a kvalitu našej ručne vyrábanej obuvi. Budeme radi, ak nás poctíte svojou návštevou či nákupom v našom eshope, kde sa nachádza obuv z najnovšej kolekcie.